Ekonomi

Bugün üç hisse senedi fiyat düzeltmesi yapılacak.

Bugün üç paydada fiyat düzeltmesi yapılacağı açıklandı.

ETYA, EUKYOVe EUYOPaylar üzerinde yapılacak fiyat ayarlamasına ilişkin KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ETYAT) Faaliyeti Nedir?

Euro Trend Yatırım İştirak A.Ş. (ETYAT), Türkiye merkezli bir yatırım iştirakidir. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerine uygun olarak portföy yöneticiliği faaliyetlerinde bulunmaktadır. Şirketin portföyü kamu ve özel sektör hisse senetleri, devlet tahvilleri ve ters repo araçlarından oluşmaktadır. Şirketin hedefi, portföyün değerini korumak, artırmak ve portföy çeşitlendirmesi yoluyla yatırım riskini en aza indirmektir. Euro Trend Yatırım Paydaşlığı A.Ş. Borsa İstanbul’da BIST MENKUL KIYM YO endeksinde yer almaktadır ve “ETYAT” kodu altındadır.

Euro Kapital Yatırım İştirak A.Ş. (EUKYO) Faaliyeti Nedir?

EUKYO Euro Kapital Yatırım İştiraki A.Ş. Türkiye’de faaliyet gösteren bir yatırım ortaklığı şirketidir. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde faaliyetlerini yürütür. Portföyü çeşitli menkul kıymetler içerir; Bunun ortasında ise hisse senetleri, devlet tahvilleri ve anayasaya aykırı repo süreçleri var. Şirket’in temel amacı, pazar araştırmaları yaparak portföyünü korumak ve değerini artırmak, aynı zamanda portföyü çeşitlendirerek yatırım riskini en aza indirmektir. Borsa İstanbul’da“EUKYO” kodu altındadır.

Euro Menkul Değerler Yatırım İştirak A.Ş. (EUYO) Faaliyeti nedir?

Euro Menkul Değerler Yatırım İştirak A.Ş. (EUYO), Türkiye’de faaliyet gösteren bir yatırım ortaklığı şirketidir. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerine uygun olarak portföy yönetimi yapmaktadır. Şirket portföyü, yurt içi ve yurt dışı borsalarda ve organize tezgah üstü piyasalarda işlem gören sermaye piyasası araçları, altın ve diğer kıymetli madenlerden oluşmaktadır. Şirketin amacı, portföyün değerini korumak ve artırmak için araştırmalar yapmak ve portföy çeşitlendirmesi yoluyla yatırım riskini en aza indirmektir. Euro Menkul Değer Yatırım İştirak A.Ş., Borsa İstanbul’da BIST MENKUL KIYM YO endeksinde yer almakta olup “EUYO” kodu altındadır.

Bu yazının orijinali Halkaarz.net sitesinde yayınlanmıştır.

camlihemsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu